zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

 • Energetyka i Ochrona Środowiska - zaproszenie na konferencję

  (16.03.2018)

  Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza na kolejną edycję międzynarodowej konferencji pt.: „Energetyka i Ochrona Środowiska”
  Konferencja odbędzie się w dn. 13, 14 września 2018 r. w Krakowie.

   
 • Nagrody Naukowe Wydziału IV Nauk Technicznych PAN

  (16.03.2018)

  Coroczny konkurs o Nagrody Naukowe Wydziału IV Nauk Technicznych PAN. Jesteśmy przekonani, że w Uczelni Pana Rektora znajdują się odpowiedni kandydaci do naszej Nagrody, ale nie zawsze posiadają informacje o możliwości zgłaszania wniosków.

  Materiały związane z procedurą przyznawania Nagród znajdują się na stronie internetowej PAN w zakładce Wydziału IV pod adresem: https://instytucja.pan.pl/index.php/nagr-nauk-w4

   

   

 • Zaprosznie na konferencje "Twierdze Kraków i Przemyśl" rewitalizacja fortów oraz LIDER MAŁOPOSKI 2017

  (16.03.2018)

  Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolskich zaprasza na Konferencję Samorządową TWIERDZE KRAKÓW I PRZEMYŚL Rewitalizacja Fortów
  Sala Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Plac Wszystkich Świętych 3/4 27 marca 2018r. - godz. 10:00 - 14:00

  Więcej informacji>

 • Szkolenie CTT: Poznaj portal Euraxess

  (16.03.2018)

  Euraxess ma wiele znaczen. To przede wszystkim siec Centrow informacji dla mobilnych naukowcow, planujacych wyjazd za granice do pracy naukowej, lub przyjezdzajacych z zagranicy do Polski. To takze wielofunkcyjny portal stanowiacy baze wiedzy dla mobilnych naukowcow.

  Więcej informacji>