zobacz Instytut Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika KrakowskaZakład Budownictwa I Gospodarki WodnejZakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki WodnejKatedra Hydrauliki i Hydrologii

Katerdra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w zakresie hydrologii są podstawy zjawisk ekstremalnych (w tym wykonywanie ekspertyz) oraz modelowanie matematyczne procesów hydrologicznych w zlewniach rzecznych.

Zakład Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w sferze gospodarki wodnej są metody oceny skuteczności i efektywności działania systemów i obiektów gospodarki wodnej oraz bilanse wodno-gospodarcze.

Zakład Budownictwa Wodnego I Gospodarki Wodnej

Obszarem działalności w zakresie budownictwa wodnego sa zagadnienia związane z utrzymaniem, regulacją rzek i potoków, obiektami małej retencji oraz ze specjalnymi konstrukcjami hydrotechnicznymi (jazy, zapory).

Katedra
Hydrauliki i Hydrologii

Obszarem działalności w sferze hydrauliki I hydromechaniki są rozwiązania dotyczące min.: przepustowości koryt, przepływu w zbiornikach i upustów budowli wodnych.

Aktualności

 • Konferencja Naukowa MODELOWANIE PRZEPŁYWU WÓD PODZIEMNYCH

  (30.01.2018)

  Poznańskie środowisko naukowe hydrologów i hydrogeologów związanych z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na 8 Konferencję Naukową Modelowanie Przepływu Wód Podziemnych, która odbędzie się w Będlewie koło Poznania w dniach 16-19.10.2018 roku.

  Więcej informacji>

 • III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

  (17.01.2018)

  Tytuł konferencji:     OSA 2018  Odpady - Środowisko - Atmosfera
  Termin Konferencji:
             7 – 8 czerwca 2018
  Miejsce konferencji:
     Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej

  To już trzecia Konferencja Naukowa przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Wentylacji, Klimatyzacji i Ogrzewnictwa EQUILIBRIUM. Przedstawione prace okazały się bardzo interesujące, w związku z czym dołożyliśmy wszelkich starań, by zorganizować kolejną.

 • Grudzień w obiektywie

  (15.01.2018)

  Zapraszamy do galerii grudnia 2017
  - widoki na obłoki
  - rosliny w grudniu

  Autor: Marek Bodziony

 • Seminarium Instytutu

  (15.01.2018)

  W dniu 10 styczenia 2018 roku odbyło się seminarium prof. dr hab. inż. Elżbieta Nachlik - Dyskusja nowej ustawy Prawo wodne pod kątem zadań naukowo-badawczych IIGW - częœć I

  Więcej>>